Kanały rss pogrupowane według tematów           

Dzięki RSS jesteś na bieżąco z pojawiającymi się nowymi informacjami w sieci. W jednym miejscu możesz gromadzić wiadomości z ulubionych serwisów internetowych, czy blogów. Nie musisz za każdym razem przeglądać kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu swoich ulubionych stron WWW w poszukiwaniu interesujących treści - teraz wszystkie ich spisy wraz z nagłówkami ściągną się automatycznie do jednego programu, zwanego czytnikiem RSS.


Kobiecy Ruch FEMEN (Жiночий рух FEMEN Фемен) - ukraińska organizacja feministyczna, utworzona w Kijowie w 2008 przez Anna Hutsol (ur. 1983 r). Jest to kobiecy ruch społeczny, reagujący na problemy i patologie występujące w ukraińskim społeczeństwie: seksturystykę, prostytucję, naruszanie praw obywatelskich, problemy gospodarcze i podwyżki cen. W odróżnieniu do wielu podobnych polskich stowarzyszeń młode Ukrainki zawsze szokują i prowokują. Organizują spektakularne happeningi, które polegają głównie na rozbieraniu się. 

logo FEMEN
Ukraińskie studentki, licealistki przez liczne kontrowersyjne akcje chcą zmienić opinię o swoim kraju zwracając uwagę na istniejące nie tylko na Ukrainie problemy.

"Założyłam FEMEN ponieważ zdałam sobie sprawę, że brak jest kobiet działaczy w naszym społeczeństwie. Ukraina jest zorientowana na mężczyzn i kobiety pełnią bierną rolę" mówi Anna Hucoł.
Anna Hutsol jest stanowczo przeciwna legalizacji prostytucji na Ukrainie. Prowadzony przez nią FEMEN zaproponował wprowadzenie odpowiedzialności karnej za korzystanie z usług przemysłu seksualnego.

Anna Hucoł FEMEN

 Anna Hucoł , założycielka i liderka Femen
FEMEN ma ponad 15.000 zwolenników na Ukrainie i poza nią, ale nie mają żadnych finansowych lub politycznych zwolenników

"Obecnie Ukraina traktowana jest jak tani, europejski burdel. My chcemy to zmienić!" - mówi Anna Hucoł, założycielka organizacji.Femen buduje narodowy image kobiecości, macierzyństwa i piękna bazując na wypracowanych unikalnych metodach ekspresji opartych na odwadze, kreatywności i szoku.

Femen pokazuje jak wielki wpływ na opinię publiczną mają takie akcje jak happeningi.

Protest FEMEN

 Protest w Kijowie


Femen stworzyło również liczne programy i projekty: Sex nie jest na sprzedaż, Wyścig na obcasach, Zielona mila, Ukraina nie wagina

Ukraina nie wagina

Femen aby mieć wpływ na wydarzenia planuje obecnie wziąć udział w wyborach samorządowych do Rady miasta Kijowa..

"Zdajemy sobie sprawę , że rozwiązanie problemów kobiet potrzebuje trochę woli politycznej , a nie tylko krzyku. Istnieje silna potrzeba stworzenia nowej partii politycznej kobiet , innych od tych które są obecnie w parlamencie . To może wydawać się naiwne, ale chcemy coś zmienić dla dobra międzynarodowego wizerunku Ukrainy", mówi Anna Hucoł.

Uważamy, że dzisiaj mamy wszelkie możliwości, aby wziąć udział w wyborach lokalnych. Mamy wystarczająco dużo ognia i kreatywności - mówi działaczka ruchu kobiet Ola Szewczenko.

Femen Ola Szewczenko

Aleksandra Szewczenko , jedna z liderek  Femen

Wiktor Swiatskij,  strateg polityczny i jeden z nielicznych mężczyzn w Femen , powiedział, że ewolucja grupy jest nieunikniona. " Dziewczyny nie mogą biegać po Placu Niepodległości przez całe życie " Swiatskij powiedział. "Musimy przejść do przestrzeni politycznej i mieć wpływ na podejmowanie decyzji i procesy legislacyjne ".

Działacze organizacji "FEMEN" wielokrotnie byli represjonowani przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, która zaprzecza jednak stanowczo o jakichkolwiek naciskach wywieranych przez SBU, na organizację i działaczy ruchu.

Femen


Warning: include(/web/clients/www/a/d/3/4/irekw.internetdsl.pl/news/upload/news.php): failed to open stream: No such file or directory in /all30.php on line 274

Warning: include(): Failed opening '/web/clients/www/a/d/3/4/irekw.internetdsl.pl/news/upload/news.php' for inclusion (include_path='.:/opt/httpd-clients/php-5.4.45/lib/php') in /all30.php on line 274