RSS (Really Simple Syndication) - jest to standard przesyłania nagłówków wiadomości przy pomocy języka XML.

Dzięki RSS jesteś na bieżąco z pojawiającymi się nowymi informacjami w sieci. W jednym miejscu możesz gromadzić wiadomości z ulubionych serwisów internetowych, czy blogów. Nie musisz za każdym razem przeglądać kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu swoich ulubionych stron WWW w poszukiwaniu interesujących treści - teraz wszystkie ich spisy wraz z nagłówkami ściągną się automatycznie do jednego programu, zwanego czytnikiem RSS.

Do czytania wiadmości na naszej stronie polecamy bradzo wygodny i darmowy program SharpReader. Poniżej można zobaczyć jak on wygląda.
Dobrym czytnikiem jest równiez darmowy program Cafe News. Ma ta zaletę że jest po Polsku.RSS-y można również pobierać za pomocą innych programów. Coraz popularniejsza przeglądarka internetowa Mozilla Firefox posiada standardowo ich obsługę. Jeśli dana witryna posiada kanały RSS - Firefox to wykryje i wyświetli ikonkę pozwalającą na wybór i dodanie kanału. Od teraz tytuły nowych wiadomości automatycznie dodawać się będą do zakładki "Aktualności". Również program pocztowy Thunderbird pozwala na pobieranie kanałów RSS i czytanie ich jak zwykłych wiadomości e-mail. Dodatkowo wbudowany filtr antyspamowy sprawi, że niechciane e-maile lądują automatycznie w koszu.

Do czytania RSS-ów istnieje wiele programów. Po prawej stronie zamieściliśmy linki pozwalające wyszukać czytniki, jakie powstały dla najważniejszych systemów operacyjnych, a także jako wtyczki do różnych programów pocztowych i przeglądarek. Jest w czym przebierać i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Nasze kanały rss

   Newsy z Polski i Ukrainy podzielone tematycznie